IMPORT SAMOCHODÓW Z USA ORAZ KANADY

Kompleksowa obsługa przy zakupie oraz sprowadzeniu pojazdu

Kompleksowa pomoc przy naprawie i przystosowaniu do warunków EU

Krok nr. 1
WYBÓR

Na tym etapie wspólnie ustalamy najważniejsze oczekiwania do zakupu Twojego pojazdu. Niezależnie od tego czy już wiesz jakiego pojazdu chcesz szukać, czy oczekujesz podpowiedzi z naszej strony. Jest to moment w którym musimy sprecyzować jakie cechy powinien posiadać oczekiwany pojazd: Model, Rok, Wyposażenie oraz rodzaj uszkodzenia.  

Krok nr. 2
POSZUKIWANIA

Jest to etap, w którym zajmujemy się poszukiwaniem idealnego dla Państwa pojazdu. Jeśli chcielibyście również sami rozpocząć poszukiwania, zapraszamy na dwa główne portale aukcyjne: www.copart.com oraz www.iaai.com. Na tym etapie wysyłamy najbardziej odpowiednie oferty na Państwa adres email sugerując się wcześniejszymi ustaleniami. Bazując na naszym doświadczeniu w tym etapie szacujemy również cenę zakupu, jak i koszty transportu i odprawy celnej, staramy się aby Państwa zakup był jak najbardziej opłacalny.

Krok nr. 3
PODPISANIE UMOWY I WPŁATA DEPOZYTU

Jeśli któraś z ofert zostanie przez Państwa zaakceptowana do licytacji, wysyłamy Państwu umowę, która jest zabezpieczeniem dla obu stron. Podpisanie umowy jest powiązane z wpłatą depozytu który wynosi 10% wartości pojazdu. Depozyt jest niezbędny ponieważ w przypadku rezygnacji z zakupionego pojazdu, jesteśmy zobowiązani do zapłacenia kary na portalu aukcyjnym. Po wygraniu aukcji depozyt jest zwracany w ciągu jednego dnia. Natomiast po przegraniu aukcji depozyt może u nas zostać do następnej licytacji lub zwrócimy go w ciągu jednego dnia. 

Krok nr. 4
LICYTACJA

W tym momencie jesteśmy o krok od zakupu samochodu, staramy się licytować pojazdy najkorzystniej dla kupującego do ceny maksymalnej, jaka zostanie uzgodniona wspólnie z kupującym.. 

Krok nr. 5
TRANSPORT

Jeśli aukcja została zakończona sukcesem, to po dokonaniu wszystkich płatności zgodnie z umową pojazd transportowany jest do portu, a następnie ładowany na statek do Europy. Po tym kroku udostępniamy numer kontenera, aby klient mógł śledzić przebieg drogi transportu.

Krok nr. 6
ODBIÓR

Kiedy pojazd trafi do portu docelowego, zostaje rozpoczęta procedura clenia. Otrzymujemy fakturę za usługę i po jej opłaceniu pojazd zostaje przetransportowany do Polski (do naszej siedziby firmy lub pod określony adres). 

Krok nr. 7 (opcjonalny)
NAPRAWA

Nasza firma pomaga również w kompleksowej naprawie pojazdu jak i przystosowaniu go do wymogów Europejskich. 

Ostatnie realizacje firmy IDP Automotive

Zapraszamy do współpracy